O nás

Vážení hostia reštaurácie Salaš,

možno ani netušíte, v akom, pre tunajších ľudí vzácnom a obľúbenom kúsku zeme sa nachádzate.

historiaSte na miestach, kde sa kedysi v objatí hôr pohoria Tribeč chúlila chalúpka, v ktorej ešte do skončenia druhej svetovej vojny roku 1945 gazdoval bača so svojimi ovcami, pasúcimi sa o niečo vyššie nad salašom.

Po zrušení chovu oviec chalúpka dlho zívala prázdnotou. Do mladého a rozrastajúceho sa mesta prichádzali noví a noví ľudia, zväčša mladí, ktorí sa chceli po práci zabaviť.

A práve táto lokalita, v malebnom prostredí, ďaleko od ruchu mesta, bola najvhodnejším miestom, ktoré vtedajší predstavitelia mesta vybrali na zábavu a relax.

V zadnej časti nízkej budovy býval kedysi služobný jednoizbový byt, neskôr prerobený na útulnú vinárničku.

Dodnes si naši starí rodičia či rodičia spomínajú na altánok uprostred dvora, v ktorom vyhrávali kapely, na roztancované majálesy s rozžiarenými lampiónmi nad hlavami baviacich sa Partizánčanov.

Ešte dnes mnohým znejú melódie piesní Gálisovcov či speváčky Hany Gálisovej.

Za budovou, pod horou sa vynímalo drevené pódium, na ktorom počas napríklad mierových či májových slávností tešil svojím účinkovaním Folklórny súbor Jánošík, alebo do posledného miestečka zaplnený areál Salaša zabávali Ivan Krajíček, Oldo Hlaváček či Marián Labuda.

salasA ani zrátať by sa nedali svadobné hostiny, ktoré tu bývali. Jednoducho, Reštaurácia Salaš bola od jej zrodu najobľúbenejším miestom stretnutí, zábav a pohody.

A takým je aj dnes, keď po rokoch odmlky zmenila svoju tvár na nepoznanie.

To jej však neubralo na atraktívnosti a najmä až akéhosi vyžarovania pocitu pohody.

Prirátajúc k tomu ešte kvalitné služby a máte hneď dôvod vrátiť sa, milý zákazník, späť na toto čarovné miesto, dýchajúce históriou samotného mesta Partizánske.